לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 077-301-4077לחץ לחיוג
 
פילטרים/מסננים לניקוי בריכות שחייה פרטיות ובריכות מתועשות

כל פעולת תחזוקה בבריכת השחייה מלווה בסחרור המים - לסינון, לחימום ולחיטוי. סחרור המים בבריכות שחייה מיועד להעביר את המים דרך המסננים ומערכת החיטוי על מנת להבטיח את איכותם.לצורך הסחרור אנו זקוקים למשאבות. גודל המשאבה והמסנן צריכים להתאים לגודל בריכת השחייה ועומק המים. חשוב מאוד שחדר המכונות, המשאבות והצנרת יתאימו לתפקוד אופטימאלי של הבריכה. מומלץ להשתמש במשאבות הפועלות במהירות נמוכה להפחתת רעש. קצב הסחרור נמדד במספר השעות למחזור אחד. זמן המחזור הוא המנה של נפח המים של כל הבריכה מחולק בספיקה לשעה של השאיבה. היות והמים הנשאבים מהבריכה עשויים להכיל מוצקים (כמו שערות ועוד..) היכולים להזיק, יש למנוע כניסתם למשאבה. על כן המשאבות (הפלסטיות) מגיעות עם סל (מסנן שיער) דרכו עוברים המים הנשאבים מבריכת השחייה לפני הכניסה לבית המשאבה ובו נעצרים המוצקים .המסנן הוא אלמנט חשוב ביותר בשמירת ניקיון וצלילות המים .תפקיד הפילטר בספא או בבריכת שחייה הינו להוציא לכלוך זעיר וחלקים קטנים להבהרת המים.מהירות הסינון נמדדת בנפח המים העוברים ביחידת שטח סינון ביחידת זמן.

סוגי פילטרים לבריכות שחיה
פילטר קרטרידג'
בריכת שחייה קטנה זקוקה למסנן קרטרידג' בעל פילטר נייר, דרכו מועברים מי הבריכה הפרטית לסינון הפילטר, המסנן מחזיק לכלוך בגודל של 5-10 מיקרון עד הניקוי. מסנן נייר דורש ניקוי פיזי במים זורמים עם מברשת, אפשר גם לטבול את הפילטר בחומר ניקוי. במקרה הכי גרוע ניתן להחליף את הפילטר אשר אינו יקר במיוחד.

פילטר חול
סינון רציני יותר נעשה בעזרת פילטר חול שהוא כנראה היעיל ביותר שנמצא פילטר חול יכול לסנן לכלוך עד לכדי 20-25 מיקרון. פילטר חול קיים בגדלים שונים עבור בריכות שחייה פרטיות או ציבוריות . פילטר חול הוא מיכל רחב שמחזיק מאות קילוגרמים של חול בריכה מיוחד ( חול קוורץ ) כאשר המים המלוכלכים עוברים דרך החול, הקצוות החדים של החול מחזיקים בליכלוך.מסנן חול מאוד נוח לתפעול יחסית למסנן הנייר , בעיקר בנושא התחזוקה השוטפת. במסנן חול כל הדרוש לניקוי (בערך פעם בשבוע) הוא להעביר את ידית ברז בורר המצבים למצב שטיפה הפוכה,במצב זה המים מוזרמים לביוב ומים נקיים נכנסים ושוטפים את הפילטר. פילטר חול אינו בחירה טובה במקומות של הקצבת מים.


פילטר דיאטומי הינו אבקה דיאטומית, פילטרים אלה הם היקרים ביותר ומנקים ביעילות יותר מכל פילטר אחר. הפילטר יכול לתפוס ולהחזיק חתיכות בגודל של 3-5 מיקרון. אחזקה של הפילטר הינה תובענית. רובם מצריכים שטיפה חיצונית אך שיטה זו לא מספיקה בדך כלל על מנת לנקות אותם. ייתכן שצריך להוציא את בד הסינון ולזרוק את האדמה הדיאטומית .ייתכן ותהיה בעיה עם ערים מסוימות המגדירות חומר זה כחומר כימי ואין אפשרות לזרקו סתם כך.

בריכת שחייה פרטית אמורה לשרת אותנו למשך שנים. אלו שהקפידו להיעזר בידע מקצועי של בעלי ניסיון בתכנון ובניית בריכות שחייה, הם אלו שברוב המקרים נהנים מבריכת שחייה המשרתת אותם בעליות קטנות יחסית, באחזקה שוטפת נוחה וללא הוצאות מיותרות.

Copyright © 2024 swimming-pools.co.il. All rights reserved.
אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפוןמצא אותנו ב- Wazeמצא אותנו ב- Wazeפנה אלינו ב- WhatsAppפנה אלינו ב- WhatsApp