לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 077-301-4077לחץ לחיוג
 
בריכות שחיה ביתיות זה כבר לא מחוץ להשיג יד של דיירי בתים צמודי קרקע להגשים חלום ולבנות בריכת שחיה. כאשר מזג האוויר לוהט והחום מכביד, אין תחליף לרחיצה בבריכה לרענון הגוף והנפש גם בחורף אם יש חימום בריכת שחיה. זו סיבה לבניית בריכה לשימוש פרטי ומשפחתי.
 אפשר להשוואת את עלות בניית בריכת שחיה פרטית לקניית מכונית. תג המחיר יכול להיות בין כמה עשרות אלפי שקלים עד לכמה מאות אלפי שקלים תלוי בטיפוס הבריכה, גודלה, גימורה וסוגי המערכות אשר הותקנו בה.
 עלות תחזוקת שוטפת של בריכת שחיה נעה בין 1,000-500 ₪ לחודש. עוד סיבה טובה לבניית בריכת שחיה היא הערך שמתאסף לשווי הנכס והוא יותר מעלות בנייתה.
 
 סוגי בריכות שחיה פרטיות
 · בריכה עלית – מבנה קל ופריק שיושב על פני הקרקע בתוספת כיסוי לבריכת שחיה.
 · בריכת פיבר – מבנה פיברגלס עם ציפוי אפוקסי והבריכה הותקנה בתוך הקרקע.
 · בריכה מתועשת – הבריכה בנויה בתוך הקרקע, הקירות מפנלים מתועשים, ואיטום המבנה על ידי יריעות פי.וי.סי.
 · בריכת בטון – גוף הבריכה יצוק מבטון מזוין עם חיפוי אריחי קרמיקה, פסיפס או טיח צבעוני מיוחד (מרבליט). יש לבריכות בטון שתי אפשרויות לסחרור מי הבריכה. א. באמצעות סקימרים או ב. דרך תעלות גלישה.
 כתבה זו מתרכזת בבריכות בטון.
 
 אישורים
 חייבת היתר בנייה כמו כל בריכת שחיה אשר בנויה בתוך הקרקע. הדרישות והתנאים מתייחסים בעיקר לעומק מקסימאלי (עד 1.80 מ'), סינון וחיטוי המים, גידור סביב הבריכה, מרחק הבריכה מגבולות המגרש וייעוד הבריכה. לפעמים הרשויות תירשו הקלות למרחק הבריכה מגבולות המגרש עם קבלת הסכמת השכנים.
 כל בריכת שחיה, מלבד בריכה אשר עומדת לרשות יחידת דיור אחד, וייעודה כרוכה ברישיון עסק, חייבת בהתאמה לתקנות ולמפרט הטכני של בריכה ציבורית.
 
 בעלי מקצוע
 בריכה לבית שבנויה מבטון דורשת תיאום בתכנון מההתחלה. בניית בריכות שחיה שעשוייה מבטון מורכבת יותר מאשר בנייה רגילה. לכן, מאוד חשוב לעבוד עם בעלי מקצוע מנוסים וידועים.
 להלן רשימה של בעלי מקצוע:
 · מודד – למדידת המגרש לקראת הכנת תכניות והבקשה להיתר בניה.
 · יועץ קרקע וביסוס מבנים – לקביעת סוגי היסודות בהתאם לתנאי הקרקע.
 · אדריכל – לעיצוב הבריכה והכנת הבקשה להיתר בניה (גרמושקה).
 · מהנדס מבנים (קונסטרוקטור) – לתכנון עובי הקירות והרצפה, סוג הבטון וזיון הברזל.
 · קבלן מערכות סינון, חיטוי, תאורה תת-מימית וחימום.
 · קבלני שלד ואיטום.
 · טייח עם ניסיון בשיטת המייאקים (טיח עם סרגלים)
 · רצף עם ניסיון עם שיטות החדישות לחיפוי בריכות שחיה
 · חשמלאי – להתקנת לוח הפיקוד וחיבור עליו משאבות, תאורה וכו'.
 · מתקין כיסוי חשמלי (במידת הצורך).
 · מתקין מערכת חימום (במידת הצורך).
 
 שלבי הקמת בריכת שחיה
 שלב 1: לכנס מפגש עם גורמי התכנון לדיון על דרכים להשגת את הפתרון האידיאלי ביותר עם לקיחת בחשבון עיצוב אדריכלית, דרישות בטיחות, מערכות שונות ומתקדמות (חיטוי במלח לדוגמה), מגבלות תכנון כגון גודל השטח ומיקום הבריכה במגרש והכנת הבקשה להיתר בנייה. בתום שלב זה ישנן כבר תכניות ואפשר להזמין הצעות מחיר.
 שלב 2: השלב הזה הינו הקמת הבריכה המתחילה עם עבודות חפירה, יסודות, איטום תת-רצפתי, טפסנות וזיון הברזל. לקראת היציקה, קבלן המערכות יאבזר את גוף הבריכה עם צנרת פי.וי.סי והאביזרים הנדרשים בשלב זה (סקימרים, מפזרים, בתי מנורות וכו'). לאחר ביקור ואישור המהנדס, אפשר ליצקת תוך הקפדה כל מילוי מלא של התבניות וריטוט הבטון למניעת היווצרות כיסי אוויר. במידה והתכנון לא מאפשר יציקת הרצפה והקירות באותה עת (עדיף), יש לחבר בין שתי היציקות עם קוצי ברזל ואטם כימי רצוף ושלם לפי פרט המהנדס.
 שלב 3: פרוק טפסנות, תיקונים ליציקה כגון סגירת כיסי אוויר עם טיט צמנטי אוטם, חיתוך מוטות ברזל (אין להשתמש בחוט שזור לקשירה בין דפנות התבניות), הסרה ושיעוף בליטות בטון. יש חשיבות להרטיב היטב את הבטון במשך כמה ימים למניעת היווצרות סדקים במהלך התקשותו. (מומלץ להניח יריעות ניילון על הבטון הטרי לאחר הרטבתו.)
 שלב 4: אין לדלג על שלב זה. לבדוק אטימות גוף הבריכה לפני ביצוע איטום חיצוני ופנימי על ידי מילוי הבריכה במים. במקרה שאיבוד מים מעבר לאידוי טבעי יש לאתר את הדליפות ולאחר תיקונם, יש למלא את הבריכה שנית עד לקבלת מבנה אטום לחלוטין. הקפדה באיטום תמנע המון עוגמת נפש בעתיד!
 לפני כיסוי חוזר עם חול ואדמת מילוי סביב המבנה, יש לבצע איטום חיצוני על קירות הבריכה עם יריעות ביטומניות או זפת וקלקר.
 שלב 5: הכנת הבריכה לחיפוי עם טיח "מייאקים" (טיח סרגלים) בקירות והרצפה כדי לקבל משטחים חלקים ישרים. מומלץ להשתמש בטיח מוכן ומיועד לבריכות שחיה ואין לערבב בין הסוגים. על פני הטיח יושם שתי שכבות איטום-צמנטים גמיש בהברשה/התזה. לאחר גמר עבודות איטום ופתוח סביבתי, יש לנקות היטב את משטחי הבריכה לקראת עבודות החיפוי.
 שלב 6: לאחר סיום עבודות החיפוי יש למלא את הבריכה במים לא יותר משלושה ימים. בינתיים, קבלן המערכות משלים התקנת האביזרים בגוף הבריכה לרבות פנסי תאורה, והוא מתקין את הציוד בחדר המכונות. לאחר התקנת את לוח הפיקוד החשמל על ידי החשמלאי, הבריכה מוכנה להפעלה.
 שלב 7 (אופציונאלי): היום רבים רוצים לסגור את הבריכה עם כיסוי בטיחותי חשמלי. חובה לשלב את המתקין הכיסוי בעת בניית גוף הבריכה וגם לאחר סיום החיפוי מילוי הבריכה במים.
 
 דברים שעליך לדעת
 1. ביצוע העבודות לא בסטנדרד גבוה יגרום לך הוצאות מיותרות. אין להתפשר על איכות וטיב העבודה.
 2. בריכת שחיה הינה מרכיב עיצובי חשוב בתכנון הכולל של ביתך ופתוח המגרש.
 3. ישנן בבריכה שתי מערכות המונעות את הצורך להחליף את מי הבריכה.
 א. מערכת הסינון אשר לוכדת לכלוך צף ומרחף ושומרת על צלילות המים.
 ב. מערכת טיהור / חיטוי אשר משמידה חיידקים פתוגנים, וירוסים, טפילים ואורגניזמים מסוכנים אחרים.
 יש חשיבות עליונה לתחזק את מערכות הבריכה ולאזן את המים בהתאם להנחיות מתקין המערכות.
 4. בטיחות – דאג להתקין כל מתקן כנדרש לרבות גדר (בגובה של 1.2 מ') עם שער נעול, שטחים לא מחליקים סביב שפת הבריכה וכיסוי בטיחותי.
Copyright © 2024 swimming-pools.co.il. All rights reserved.
אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפוןמצא אותנו ב- Wazeמצא אותנו ב- Wazeפנה אלינו ב- WhatsAppפנה אלינו ב- WhatsApp